Hodinky, na které je spolehnutí

Fakt, že moderní technologie pronikly i do oblasti výroby hodinek, asi dnes nikoho nepřekvapí. Jednou z technologií, které jsou skutečně vítané a hojně využívané, je GPS. Proto se výrobci rozhodli zakomponovat ji i do náramkových hodinek. Mít hodinky s navigací GPS je velice prozíravé. A nemusí se jednat jen o cestovatele a dobrodruhy. I v běžných situacích může nastat chvíle, kdy potřebujeme okamžitě zjistit svou polohu.

  • Jak vlastně GPS funguje?

    • Celý systém je nastaven tak, aby zařízení vyslalo signál k satelitům a ty zareagují určením polohy.
    • Vzhledem k tomu, že satelitů je v tu chvíli k dispozici několik, umožní to nejen určení polohy, ale také vám GPS pomůže nasměrovat kroky přesně tam, kam máte namířeno.

I přesto, že je GPS náročnou technologií, díky miniaturizaci je možné ji zakomponovat i do malých typů hodinek. Muži ale spíše vsadí na robustní pánské sportovní hodinky. Vzdávat se této vymoženosti tedy nemusejí ani dámy. Vybrat si mohou dámské sportovní hodinky s GPS, které jsou stylové a designově dokonalé.

Řešení i pro seniory

Hodinky s GPS jsou také vhodné pro seniory, kteří rádi cestují, ale mají tak trochu obavu, aby v dnešním uspěchaném a mnohdy chaotickém světě neztratili orientaci.

  • Technologie GPS má totiž ještě jednu zajímavou funkci.

    • Dokáže v případě nouze bez problémů určit vaši polohu.
    • A pak se stačí buď otočit tím správným směrem anebo vzít do ruky mobil a zavolat si pro pomoc.

Jednou z otázek, která vás možná napadne je, jaké hodinky s GPS vybrat. Pro sportovce nebo cestovatele, kteří se nebojí dálek a vydávají se na cesty po celém světě, jsou ideální volbou modely z řady Casio Protrek. S navigací, zabudovanou v těchto hodinkách máte jistotu, že vás GPS najde skutečně kdekoliv. A to dokonce i na horách a v podobně náročném prostředí. Mohli bychom tedy říci, že vám vaše sportovní hodinky mohou v pravou chvíli zachránit i život.

Pěkným dárkem je zvonkohra
Hodinky neměří jen čas